Skomplikowany system – organizm a minerały

Organizm ludzki to niezwykle skomplikowana sieć procesów, w których jeden wynika z drugiego i ma wpływ na inne. Tylko prawidłowo zbalansowany i odżywiony organizm ma szansę na prawidłowe działanie przez wile lat. Musimy mieć świadomość, że nie wystarczy zjeść, by go odżywić, organizm musi to wchłonąć. Ważnym krokiem jest oczyszczenie organizmu oraz zapewnienie substancją odżywczym właściwego towarzystwa, w którym chętnie zostaną wchłonięte przez organizm.

Minerały – paleta różnych “barw”

Dlatego otwieramy nowy dział, w którym systematycznie opiszemy poszczególne minerały mega ważne dla naszego skomplikowanego mechanizm, a więc przyjrzymy się minerałom takim jak:

chrom, cynk, fosfor, potas, magnez, mangan, selen, sód, wapń.

Minerały biorą udział m.in. w tworzeniu enzymów trawiennych. Bez nich spożywanie nawet najbogatszych substancji odżywczych może wywołać skutek w postaci niedożywienia. “Głodny” organizm domaga się wciąż pożywienia, co z kolei może prowadzić do otyłości.

Każdy z minerałów, nawet jeśli organizm potrzebuje jego małej dawki, jest niezbędny w procesie absorbowania i rozkładania substancji odżywczych.

Wiele chorób i dolegliwości jest spowodowanych niedoborem minerałów w organizmie. czasami wystarczy zmodyfikować dietę lub rozpocząć odpowiednią suplementację, aby powrócić do zdrowia.Najlepszą metodą oceny jak wygląda nasza sytuacja , jest badanie stężenia minerałów. Jedną z najbardziej skuteczną metodą jest analiza włosa, jest ona dużo bardziej dokładna, niż badanie krwi czy tkanki, ponieważ nie wpływa na nią aktualna dieta a do tego pozwoli “prześwietlić” nasz organizm w aspekcie 2-3 miesięcznego okresu żywienia. Włosy nie podlegają procesom metabolicznym, więc pokażą pełny obraz zawartości pierwiastków.

W organizmie wszystkie naczynia są połączone, nie warto więc eksperymentować z monodietami lub przyjmować suplementów jednoskładnikowych. Zadbajmy o siebie kompleksowo, a cały nasz organizm będzie funkcjonował tak, jak powinien.

pawro

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *