6 Weidera – co dalej?!

Zadałem sobie to pytanie, po ukończeniu podstawowego harmonogramu 6 Weidera. Generalnie jestem zadowolony z efektu wielodniowego wysiłku. Oprócz poprawy kondycji, brzuch stał się płaski z wyraźnie zarysowaną rzeźbą mięśni – super.  Po za tym co mi osobiście bardzo się podobało w tym systemie – systematyczność, bardzo ważna sprawa, żeby osiągnąć efekt i chyba najbardziej mi właśnie tego brakuje po ukończonych ćwiczeniach.

Aerobiczna 6 Weidera została opisana w moim pierwszym artykule: http://strefazdrowie.pl/aerobiczna-szostka-weidera/

Co dalej!?

Odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK – trzeba kontynuować ćwiczenia. Cały sens tych ćwiczeń polega na tym, że zmuszasz mięsnie brzucha do regularnego wysiłku, tylko wtedy osiąga się efekt. Jednak jaka będzie Twoja odpowiedź, zależy co chcemy osiągnąć.

Jeżeli efekt końcowy nie do końca nas zadowala, bądź chcemy wyglądać jeszcze lepiej, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest dalsze trenowanie wraz z systematycznym zwiększaniem liczby cykli na serię. Po prostu co 4 dni należy dokładać do każdej serii po 2 cykle.

Jeżeli chcemy utrzymać efekt końcowy za minimalną cenę to możemy trenować co 3 dni według harmonogramu: 3 serie po 12 cykli.

Jeżeli jesteśmy już zmęczeni ćwiczeniami możemy je po prostu odstawić na jakiś czas. Efekt nie minie zbyt szybko, a przy aktywnym życiu fizycznym potrafi utrzymać się bardzo długo. Do Aerobicznej 6 weidera wrócimy dopiero, gdy będziemy czuć, że robi się źle.

Szóstka Weidera przynosi świetne efekty – co do tego właściwie nie ma wątpliwości. Ale niekoniecznie każdy, kto ukończył trening, będzie w stu procentach zadowolony z efektów. Nie warto przerywać ćwiczeń. Aby być cały czas w dobrej formie i aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i wyrzeźbionym brzuchem, trzeba ćwiczyć regularnie. Osoby bardzo zmęczone ćwiczeniami, mogą na jakiś czas od nich odpocząć. Efekt utrzyma się długo (oczywiście, gdy będzie się pamiętało o odpowiedniej diecie). Po niedługim czasie (np. miesiąca) warto jednak zwrócić do ćwiczeń. Można bazować na tych samych ćwiczeniach co w aerobicznej szóstce zwiększając lub nie liczbę powtórzeń, w zależności od chęci i możliwości.

Po zakończeniu treningu a6w można zastosować też inne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Tradycyjne brzuszki mogą się sprawdzić, ale po pewnym czasie ich wykonywanie będzie po prostu nudne.  Cały czas trzeba też pilnować diety i pamiętać o innym trybie ćwiczeń. Rowerek, pływanie, bieganie – to wszystko będzie wpływało pozytywnie na całą sylwetkę, nie tylko na mięśnie brzucha. Aktywność fizyczna to podstawa – trzeba korzystaj z niej całe życie, by zapewnić sobie zdrowie, dobre samopoczucie i oczywiście piękny wygląd.

Dobre rady!

 Im silniejszy nacisk kładziesz na trening mięśni brzucha, tym mocniej trenuj plecy – dla równowagi funkcjonalnej. Polecam podciąganie na drążku, wiosłowanie, pływanie.

Osobiście zawsze po wykonaniu serii ćwiczeń Weidera, poświęcam 15 minut na ćwiczenia rozciągające, 10 minut na ćwiczenia z gumową taśmą oraz dwa razy w tygodniu wskakuję na orbitrek lub wiosła, koniecznie z założona na tułowiu taśmą poliuretanową, która doskonale wspomaga spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Od kiedy zacząłem stosować ten zestaw ćwiczeń, czuję się dużo sprawniejszy i śmielej staję przed lustrem, heh.

Pawro

Aerobiczna szóstka Weidera - kontynuacja

Aerobiczna szóstka Weidera – kontynuacja

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *