Przeczytać grubą książkę w 60 minut

Czyera klasycznego czytania książek musi ustąpi?Spritz to firma, która jest twórcą przełomowej technologii speed-reading, która pozwala w bardzo krótkim czasie odczytać masę treści.

Podstawą koncepcji Spritz jest to, że  zamiast “marnować” czas na klasyczne czytanie przez przenoszenie oczy z boku na bok, z jednego słowa na następne, stosuje metodę szybkiego wyświetlania wyrazów, jeden po drugim w tym samym miejscu, co redukuje ruch gałki ocznej niemal do zera. Pozostaje tylko czas na przetwarzanie słowa, zanim pojawi się następne.

Firma sprzedaje licencje dla innych firm, które mogą wykorzystywać technologię w swoich systemach operacyjnych, aplikacjach,  urządzeniach czy stronach webowych. Oczywiście od razu przychodzi nam na myśl np. smartwatch.

To prawdziwa rewolucja firmy Spritz, wypróbuj go samodzielnie, dobierz prędkość, która Ci odpowiada, możliwe jest wyświetlanie od 100-700 wpm (wyrazów na minutę):

Oto wiersz tekstu będzie na 250 słów na minutę:

Spritz

Teraz spróbuj to samo w 350 słów na minutę:

Spritz

A teraz spróbuj 500 słów na minutę:

Spritz

 

Według badań i testów średni poziom czytania  klasycznego tekstu utrzymuje się na poziomie między 200 a 400 minut. Za pomocą technologii Spritz, jeśli potrafisz przetworzyć1000 słów na minutę, będziesz potrzebował tylko 77 minut  na przeczytanie pierwszej książki Harry Potter (czyli 223 stron).

Blog firmy, które również może być odczytany w technologii Spritz — wyjaśnia, że słowo to klucz. Każde słowo po prostu jest wyśrodkowane w polu Spritz. Jest optymalnie umieszczone tak, że jest potrzebny tylko minimalny ruch oczu. Jedyną rzeczą, w tym momencie,  która ogranicza czytanie ze zrozumieniem  jest Twoja osobista zdolność przetwarzania przeczytanych słów.

Czy klasyczne książki przejdą do lamusa? Czy technologia speed-reading, przyjmie się w codziennym życiu! Rozwój technologii mobilnych na pewno sprzyja tej technologii, choćby ostatnie gadżety typu smartwatche czy smartbandy! Czas pokaże! A może okluary gogle,które będą projektować w ten sposób tekst wprost na gałkę oczną?! Hm!

 

Przygotował: Pawro

Więcej możesz się dowiedzieć na: http://www.spritzinc.com/

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *