Męskie włosy – ich koniec nie musi być oczywisty;)

Panowie!  Męskie włosy – męska sprawa!

Kosmetyki do włosów przestają kojarzyć się wyłącznie z kobietami, ale coraz bardziej dotyczą mężczyzn, szczególnie, gdy, czupryna robi się coraz rzadsza, zakola nieodwracalnie wrzynają się w naszą coraz bardziej przewiewną fryzurę. Zaczynamy spędzać coraz więcej czasu przed lustrem inwentaryzując straty, rozpaczliwie łapiemy się nadziei przynoszonych przez cudowne środki w reklamach. A nasze, męskie włosy – czekają na pomoc?!

Fakt, można wyjść problemowi naprzeciw i zgolić pozostałości naszej młodzieńczej zwichrzonej fryzury! Jednak czy nie jest wyzwaniem zatrzymać własny szał na głowie? Ba, sprawić by stał się gęsty niczym tropikalny busz (no może bez robactwa i innych dziwnych gadów:). Chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami w kwestii pielęgnacji włosów, mimo że liczę sobie już prawie 40 wiosen, mam co jeszcze układać, mierzwić, prostować. Moi młodsi bracia, ojciec, przyjaciele , koledzy z pracy, mogą mi tylko pozazdrościć.

Do rzeczy, dzięki mojej żonie, która wspiera mnie w walce o każdy włos, „sprzedaję” swoją tajemnicę:

Męskie włosy wymagają specjalnej pielęgnacji - strefazdrowie.pl

Męskie włosy wymagają specjalnej pielęgnacji – strefazdrowie.pl

Po pierwsze: dobry naturalny szampon

Jeżeli chcemy włosom zapewnić odpowiednią pielęgnację, co przełoży się na ich kondycję, warto wybierać szampony dobrane do potrzeb włosów, sami najlepiej znacie swoje włosy, czy są suche i łamliwe, czy maja tendencje do przetłuszczania się, a może leci z włosów biały pył, łupież.

Wypraktykowałem, że najlepszy jest szampon z czarnej rzepy, kilku producentów ma w swoim repertuarze taki rodzaj szamponu, sami wypróbujcie, który wam służy najlepiej.  Myjcie włosy dwa razy, dobrze spłukując najlepiej letnią wodą, nie za gorącą i nie za zimną, jest to bardzo ważne!

Po drugie: maska do włosów

Po umyciu włosów szamponem, włosy szczególnie narażone są na łamanie i wypadanie, należy nałożyć maskę do włosów, ja stosuję firmy KALLOS LATE. Należy nałożyć niewielką ilość i wmasować we włosy i skórę na głowie, pozostawić na około pięć minut i co ważne dobrze i obficie spłukać.

Już po kliku takich zabiegach zobaczysz, że Twoje włosy zgęstnieją i staną się silniejsze! Do tego lśnią i łatwiej się układają! Spróbuj! Gorąco polecam! Ratujmy męski świat włosów, heh!;)

Wielu mężczyzn w pielęgnacji włosów ogranicza się przede wszystkim do stosowania szamponów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że panowie nie przykładają większej wagi do rodzaju specyfiku. Zwykle myją włosy tym, co mają aktualnie pod ręką. Zapominają jednocześnie, że ich włosy także mają konkretne potrzeby, mimo że zwykle są krótkie.

Jednak, gdy…

…pojawi się łupież

Wówczas trzeba jeszcze większą uwagę poświęcić naszej czuprynie. Przede wszystkim należy poznać przyczynę łupieżu. Nie można też tego problemu bagatelizować, bowiem łupież spowodowany łojotokiem, może spotęgować łysienie.W pielęgnacji włosów ze skłonnością do łupieżu, koniecznością jest zastosowanie odpowiednich specyfików. Takie preparaty muszą zawierając w swoim składzie substancje zwalczające przyczynę, a nie tylko objawy. Chodzi zatem o to, by w ich składzie znalazły się składniki wykazujące działanie przeciwgrzybiczne (to drożdżaki odpowiadają za silne złuszczenie naskórka).

W walce z łupieżem dobrze sprawdzi się nie tylko znany wszystkim Nizoral (choć pojawiają się głosy, że wcale nie jest to najlepszy szampon przeciwłupieżowy). Okazuje się, że bardzo dobre rezultaty przynosi specyfik Dandrene, który zawojował amerykański rynek, zaś na polskim dostępny jest już od dobrych kilku lat. Jego skuteczność spowodowana się przede wszystkim specjalną formułą. Podstawą nie jest jedynie ketokonazol, ale również klimbazol – obie substancje wykazują silne działanie przeciwgrzybiczne.

Warto mieć świadomość, że nawet po uporaniu się z łupieżem, należy co najmniej raz w tygodniu stosować lecznicze szampony. A to dlatego, że łupież bardzo często ma tendencję do powracania. Wystarczy tylko niewielkie podrażnienie skóry, a białe łuski znów zawitają na naszej głowie. Na co dzień warto używać pielęgnacjach szamponów, ale również o działaniu przeciwłupieżowym.

…włosy przetłuszczają się

Choć wydawać by się mogło, że problem nadmiernie przetłuszczających się włosów dotyka wyłącznie kobiety, w praktyce okazuje się, że i panowie borykają się z tą przypadłością. Jest ona związana z nadmiernym wydzielaniem sebum, co zaś może być sprowokowane właśnie nieodpowiednią pielęgnacją włosów i skóry głowy.

Warto mieć świadomość, że samo niedokładne spłukiwanie szamponów oraz innych preparatów może zapoczątkować problem przetłuszczania się czupryny. Także używanie do spłukiwania zbyt gorącej wody powoduje pobudzenie do pracy gruczołów łojowych, czego efektem jest łojotok.

Także przesuszanie skóry głowy (chodzenie latem bez czapki, narażanie głowy na silny wiatr czy przegrzewanie w pomieszczeniach, gdzie panuje bardzo wysoka temperatura).

Gdy włosy nadmiernie się przetłuszczają, przede wszystkim należy dążyć do wyeliminowania przyczyn problemu. Trzeba także zadbać o właściwą pielęgnację skóry głowy, stosując odpowiednie szampony. Pomocne są te specyfiki, które zawierają ekstrakty z ziół odpowiadających za normalizację pracy gruczołów łojowych. Włosy zaś można myć tak często, jak jest to tylko konieczne. Trzeba jednak pamiętać, by do codziennej pielęgnacji wybierać łagodne szampony.

…włosy i tak są coraz rzadszym zjawiskiem na naszej głowie

Wielu panów ma bowiem tendencję do łysienia uwarunkowanego najczęściej czynnikami genetycznymi (tzw. łysienie androgenowe).

Jak walczyć z problemem wzmożonego wypadania włosów? Przede wszystkim należy upewnić się, że łysienie ma charakter androgenowy. Jeżeli tak, wówczas koniecznością jest jak najszybsze sięgnięcie po odpowiednie specyfiki. W tym przypadku sprawdzą się przede wszystkim środki na łysienie zawierające w swoim składzie inhibitory DHT. Dzięki nim przekształcanie się testosteronu w szkodliwy dla mieszków włosowych dihydrotestosteron nie będzie możliwe. Nie są polecane preparaty zawierające finasteryd. Co prawda będą to środki skuteczne, aczkolwiek mogą wpływać na zaburzenie potencji. Warto także sięgnąć po specyfiki zawierające w swoim składzie minoxidil – substancję aktywizującą komórki włosowe do pracy, stymulując ponowy ich porost.

Niech włosy pozostaną naszym atutem jak najdłużej

Pawro

email

2 comments for “Męskie włosy – ich koniec nie musi być oczywisty;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *