Olej rycynowy – pomóż swoim włosom

Jeśli szukasz dobrego i do tego naturalnego lekarstwa na dolegliwości skóry. Jeśli chcesz pomóc swoim włosom odzyskać dawny blask i gęstość. Spróbuj użyć oleju rycynowego

Olejek rycynowy to oleista ciecz pozyskiwana z nasion owoców drzewa rycynowego. Szaro-brązowe nasiona zawierają silnie trujący ricin, który po obróbce traci toksyczne właściwości, by w rezultacie zawierać jedynie glicerydy kwasowe. Wykorzystywany jest w maseczkach i odżywkach do włosów, brwi i rzęs, szminkach i błyszczykach, maściach i kremach.

Olej rycynowy odnowi i zagęści Twoje włosy

7e4c8ad7-71f6-4884-bb86-42e71b129350_20091001111730_OlejekOlej rycynowy jest bogaty w kwas rycynowy. Kwas ten jest bardzo skutecznym naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Dlatego może pomóc zwalczać wszelkie grzyby i bakterie, które mogą być przyczyną hamowania wzrostu włosów. Ponieważ olej jest bardzo gęsty, może przyczynić się do zapobiegania utracie włosów i chroni je przed wypadnięciem.

Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-9, które są zarówno odżywcze dla włosów i mieszków włosowych. Olej rycynowy ma unikalną zdolność do głębokiego penetrowania, co pomaga mu dotrzeć głęboko do porów i mieszków włosowych, które produkują włosy. Ponadto nadaje niesamowity połysk i blask włosom. Wystarczy dwie-trzy krople rozetrzeć na dłoniach i delikatnie wmasować we włosy, efekt natychmiastowy. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością olejku, gdyż efekt będzie raczej nie przyjemny dla oka – ciężkie , tłuste włosy!

Można użyć olejku rycynowego do przeprowadzenia kuracji na odrost włosów, których częstą przyczyna jest choroba skóry! B dostać się z olejkiem do skóry głowy, najlepiej jest rozcieńczyć gęste krople rycynowego olejku jakimś rzadszym olejem np.: olejem kokosowym, olejem z ziaren moreli lub innym o mniejszej gęstości. Wcieramy naszą mieszankę olejów okrężnymi ruchami w skórę, delikatnie masując skórę nawilżonymi opuszkami.

Olej rycynowy na przyśpieszenie gojenia blizn

Ponieważ olej rycynowy zmiękcza skórę i ponado penetruje głębsze warstwy skóry jest idealnym środkiem na przyśpieszenie gojenia blizn. Badania wykazały, że olej rycynowy pomaga obniżyć reakcję zapalną w tkance podskórnej, co przyspiesza gojenie się ran, a także może przyczynić się do zmniejszenia blizn.

Olej rycynowy na piękniejsze usta

Dodatkowo nasz olejek świetnie sprawdza się w ochronie ust przed mrozem, wiatrem, słońcem, jednym słowem ekstremalnymi warunkami dla naszych ust. Chroni je przed wysychaniem i łuszczeniem, nawilża je i natłuszcza

Olej rycynowy – przepisy

Odżywkę do włosów zniszczonych sporządzisz z łyżki nafty kosmetycznej, łyżki oleju, 1 żółtka i łyżki oleju rycynowego. Możesz dodać kilka kropelek witaminy A lub E w płynie. Taką pakę nakładasz na całość włosów, łącznie ze skórą głowy. Pamiętaj o kilkuminutowym masażu. Na głowę nałóż czepek i ręcznik (najlepiej ciepły). Maseczkę trzymaj przynajmniej godzinę. Potem wystarczy umyć głowę.

Do włosów mało elastycznych i matowych polecam maseczkę z dodatkiem łyżki lub dwóch miodu, łyżki oleju, łyżeczki oleju rycynowego. Jeśli dysponujesz czystym żelem aloesowym, możesz dodać łyżkę. Aloes dodatkowo nawilży włosy i skórę głowy. Maseczkę nakładamy na dwie godziny, a potem myjemy włosy.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów: 25 ml olejku rycynowego energiczne wmasować opuszkami palców w skórę głowy. Założyć czepek lub ciepły ręcznik na głowę i pozostawić na noc. Rano głowę dokładnie umyć. Kurację powtarzać co najmniej 1 raz w tygodniu, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu.

 

 

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *