Jubileuszowe Bielskie Sympozjum Ortopedyczne

Wybitni lekarze z całego świata przyjadą na Podbeskidzie

X Jubileuszowe Bielskie Sympozjum Ortopedyczne odbędzie się w dniach 2-3 października 2015 w Bielsku-Białej. Udział w gronie wykładowców potwierdziły światowe autorytety w zakresie chirurgii stawu kolanowego. Ponadto w honorowym wykładzie inauguracyjnym wystąpi Andrzej Sośnierz były prezes NFZ.

Dzięki uprzejmości wielu znakomitych wykładowców będzie to z pewnością doskonała okazja do szerszego spojrzenia na złożony problem patologii przedniego przedziału stawu kolanowego – mówi lek. Jarosław Stankowski, dyrektor zarządzający Szpitala św. Łukasza w Bielsku. I dodaje: – Mimo że tematyka konferencji ma mocno specjalistyczny charakter, to dotyczy problemu, z którym zmagają się tysiące Polaków. Dzięki takim spotkaniom poszerzamy wiedzę, dzielimy się doświadczeniami. Możemy tez skuteczniej leczyć naszych pacjentów.

Formuła Sympozjum zakłada całościowe spojrzenie na diagnostykę i leczenie przedniego przedziału stawu kolanowego. W programie konferencji zaplanowane są sesje teoretyczne oraz prezentacje wideo zabiegów operacyjnych ilustrujące omawiane tematy. W programie szczegółowo ujęto zagadnienia postępowania związanego z odpowiednim doborem procedury diagnostycznej i leczniczej w indywidualnych przypadkach. Ponadto tematy związane z bólem okołorzepkowym, uszkodzeniami chrzęstnymi oraz niestabilnością rzepki. Sesje tematyczne będą okazją do wysłuchania wykładów związanych z głównym obszarem tematycznym Sympozjum oraz okazją do nawiązania dyskusji.

Wydarzenie to stworzy okazję do zapoznania się z aktualnymi poglądami na leczenie stawu rzepkowo-udowego. Szerokie grono wykładowców praktyków podzieli się swoimi bogatymi doświadczeniami. Jestem przekonany, że po raz kolejny nasze sympozjum stanie się ważnym wydarzeniem ortopedycznym w Polsce – podsumowuje Jarosław Stankowski.

Szpitala św. Łukasza w Bielsku

Szpitala św. Łukasza w Bielsku

Kontak: www.lukasza.pl, email: sekretariat@lukasza.pl, tel: +48 33 819 95 10

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *