Europejska Inicjatywa Obywatelska w obronie Małżeństwa i Rodziny

Dobre prawo nie jest lekiem na całe zło, ale może bardzo pomóc rodzinom, żeby były trwałe i nie zatraciły swej istoty. Żyjemy w takich czasach, że oczywiste dobro trzeba wpisać do prawa, aby je odpowiednio chronić.

Właśnie dlatego powstała Europejska Inicjatywa Obywatelska “Mama, Tata i Dzieci”, której celem jest uznanie przez UE, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, a rodzina jest oparta na małżeństwie i/lub pokrewieństwie.

Aby unijne instytucje w ogóle zajęły się sprawą, potrzeba zebrać milion podpisów! Mamy na to tylko niecały rok, więc zacznijmy już dzisiaj. Podaję link do strony, pod którą można się podpisać.

Proszę Państwa o podpis w tej ważnej sprawie: https://signatures.mumdadandkids.eu/?lang=pl

Cele inicjatywy zostały opisane w następujący sposób:

rodzinaPostępująca fragmentacja pojęć „rodzina” i „małżeństwo” stanowi problem dla UE. Legislacja UE odwołuje się do obu terminów, ich znaczenie jednak jest coraz bardziej nieostre, a dyrektywy unijne stosują rozbieżne definicje. Inicjatywa ta proponuje rozwiązanie owego problemu przez przyjęcie jednej, obejmującej całą UE, definicji obu pojęć zgodnej z ustawodawstwem wszystkich krajów członkowskich UE. Inicjatywa jest w pełni zgodna z art. 9 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, gwarantując Państwom Członkowskim kompetencję do pełnego regulowania kwestii związanych z małżeństwem i rodziną.”

Prezesem inicjatywy została Edit Frivaldszky. P. Edit jest Węgierką, żoną oraz mamą trójki dzieci. Na co dzień zajmuje się na Węgrzech między innymi CitizenGO (pełni tam podobną funkcję do mojej w Polsce). Poprosiłam ją o kilka słów skierowanych do Polaków:

„Znając nasze powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki i do szabli, i do szklanki”, 
proszę Was, Drodzy Przyjaciele z Polski, abyście zaangażowali się w naszą
wspólną inicjatywę „Mama, Tata i Dzieci” („Mum, Dad & Kids”).

Wesprzyjmy wspólnie rodzinę!

Polska silna rodzina oraz więzy łączące członków rodzin są przykładem dla wielu krajów UE.
Proszę Was o podpisanie się pod inicjatywą oraz o zachęcenie do zrobienia 
tego samego przez Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych.

Niżej jeszcze raz podaję link do oficjalnej strony, pod którą można się podpisać. Razem z Edit Frivaldszky zachęcam do podpisów: https://signatures.mumdadandkids.eu/?lang=pl

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *