Ból zęba – domowe sposoby walki z problemem

Ból zęba ból może być bardzo uciążliwy, z czasem może stać się nie do zniesienia.  W takich chwilach rozpaczliwie szukamy  czegokolwiek, co choć na chwilę  uśmierzy ból zęba. Oczywiście od razu nasze myśli płyną  w stronę ulubionego dentysty, umawiamy awaryjną wizytę, bo przecież nie przyszło by nam do głowy iść wcześniej. Po co? Przecież nie bolało!

Ból zęba występuje, gdy pojawia się stan zapalny nerwu korzenia zębowego. Bóle zębów mogą być odczuwane również, gdy odsłonięte zostają szyjki zębowe i stają się nadwrażliwe szczególnie na zmiany temperatury, a także na pokarmy słodkie czy kwaśne. Szczególnie dotkliwy ból, nawet ostry i przeszywający możemy odczuwać, gdy obumiera miazga i wdaje się stan zapalny głęboko w korzeniach. Nie jest to nic przyjemnego, a ponadto skutkuje poważnymi problemami. W najgorszym wypadku można stracić ząb jak i doprowadzić do infekcji, która zaatakuje nie tylko w obrębie jamy ustnej ale także może zainfekować organy wewnętrzne.

Z ratunkiem przychodzą nam środki przeciwbólowe wszelkiej maści, a czy znasz naturalne środki uśmierzające ból? Często działają dużo szybciej niż myślisz:

Proszek do pieczenia

Weź bawełniany wacik i zwilżyć go z odrobiną wody, zanurzyć go w sodzie oczyszczonej i następnie przyłóż do bolącego zęba.. Możesz też wypłukać usta roztworem z sody: czubatą łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuszczonej w małej szklance letniej wodzy.

Olej z oregano

Wymieszać kilka kropel oleju z oregano  z odrobiną oliwy z oliwek, a następnie nasączyć wacik i przyłóż do bolącego zęba.

Słona woda

Sól zmniejsza ryzyko zakażenia, ból i stany zapalne. Ciepła woda słona zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji na inne części jamy ustnej. Zmieszaj łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody. Przepłukać usta roztworem.

Czosnek

Czosnek jest najsilniejszym naturalnym antybiotykiem. Zapobiega infekcją bakteryjnym i zawiera związki siarkowe w tym allicyny, które zwalczają również stany zapalne. Użyj soku ze zmiażdżonego czosnku.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek zawiera substancję chemiczną o nazwie eugenol, który zabija bakterie i zmniejsza ból. Użyj wacika nasączonego oliwą na podrażnione dziąsła. Powtarzaj codziennie.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru naturalnie dezynfekuje, zabija bakterie i łagodzi ból i stan zapalny. Mieszanką 2 łyżeczek nadtlenku wodoru i łyżeczki ciepłej wody przepłucz usta bez połykania.

Alkohol

Trochę whisky, brandy lub wódki może być również stosowany jako naturalny środek na ból zęba domu.

Cebula

Cebula jest naturalnym lekarstwem na pulsujący ból zęba. Najlepsza jest świeżo rozcięta przyłożona na bolące miejsce. Cebula jest również uważana za naturalny antybiotyk.

Goździki

Settle suche łodygi goździków na ząb. Jest to pomocne w ustalaniu się lekarstwem na ból zęba. Kropla oleju goździkowy lub gęstej masy mielonej goździkowy z wodą lub olejem z oliwek może być również stosowany. Olejek goździkowy jest skutecznym naturalne lekarstwo na ustalenie ból zęba z uszkodzonego zęba.

 

Źródła: homeremediesforlife.comhomeremedyshop.comvkool.com

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *