3 DNI DLA ZDROWIA

StrefaZdrowie.pl objęła swoim patronatem medialnym program w pełni prozdrowotny “3 DNI DLA ZDROWIA”, który zostanie zrealizowany w dniach 6-8 czerwca 2014 w Zakopanem w Polsce!

„Trzy dni dla zdrowia” to ogólnopolski program zdrowia społecznego, mający na celu popularyzację zachowań prozdrowotnych wśród Polaków. Partnerami programu są przedstawiciele organizacji zaangażowanych w promowanie aktywności fizycznej, badań profilaktycznych, a także zdrowej żywności. Wydarzenie ma na celu promowanie zachowań pro-zdrowotnych.

Objęliśmy patronatem medialnym program "3 DNI DLA ZDROWIA"

Objęliśmy patronatem medialnym program “3 DNI DLA ZDROWIA”

„Trzy dni dla zdrowia” rozpoczyna cykl wydarzeń, edukujących w zakresie zdrowego stylu życia. Pierwsza edycja odbędzie się na terenie placu Niepodległości, w samym centrum Zakopanego, pod patronatem Urzędu Miasta, mediów i organizacji pożytku publicznego.

Pierwszy dzień organizatorzy dedykują popularyzacji aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie przewidziane są porady dietetyków, pomiary tkanki tłuszczowej oraz zajęcia fitness, jogi i karate.

Kolejnego dnia odbędą się pokazy ratownictwa medycznego oraz badania wzroku, słuchu, ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru. Na miejsce przyjedzie mammobus, w którym przeszkolone pielęgniarki oraz lekarze będą przeprowadzać badania mammograficzne i badania tarczycy.

Ostatniego dnia odbędzie się EKO-Bazar, podczas którego propagowany będzie zdrowy tryb odżywiania oraz lokalne produkty, z różnych rejonów Polski.

Organizatorzy programu „Trzy dnia dla zdrowia” pragną wykazać, że wystarczą jedynie trzy dni, aby poczuć się lepiej i przekonać do zmiany swoich przyzwyczajeń. Wprowadzenie modyfikacji w codziennej diecie i korzystanie z różnorodnych form aktywności fizycznej, a także cykliczne badania profilaktyczne, mogą znacząco poprawić jakość życia i uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi. Za cel organizatorzy postawili sobie również zaangażowanie w program jak największej liczby organizacji, które mogą i powinny propagować zachowania prozdrowotne wśród społeczeństwa.

Więcej szczegółów na witrynie programu: http://3dnidlazdrowia.pl/

Gorąco polecam, zwłaszcza wszystkim, którzy mogą wziąć w nim czynny, osobisty udział!

autor: PAWRO

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *