Komórki macierzyste – poznaj ich działanie dla zdrowia i urody!

Ciało człowieka to tysiące, a nawet miliony różnego rodzaju komórek. Wszystkie
są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Istnieje także jeden, niezwykły rodzaj komórek. To komórki macierzyste. Czym różnią się od innych? Skąd się biorą i jakie jest ich działanie? Czy to nowy ,,eliksir’’ w walce o młodość?

Komórki macierzyste – czym są i gdzie się znajdują?

Komórki macierzyste – poznaj ich działanie dla zdrowia i urodyKomórki macierzyste to wyjątkowy typ komórek naszego organizmu. Ich unikalny charakter polega na zdolności do podziałów nieskończoną liczbę razy oraz odnawiania się przez dłuższy czas. Cała magia ukryta jest w tym, iż są niewyspecjalizowane i mogą przekształcać się w każdą inną wyspecjalizowaną komórkę. ,,Największe źródło komórek macierzystych w organizmie człowieka znajduje się w tkance tłuszczowej. Komórki te są także obecne w szpiku kostnym oraz w krwi, lecz największa ich ilość mieści się pomiędzy komórkami tłuszczowymi. Ich pobranie odbywa się na drodze liposukcji. Następnie po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu w laboratorium zostają podane w określone miejsce np. stawy, więzadła, ścięgna lub mięśnie” – wyjaśnia dr Andrzej Komor, specjalista ortopeda z Kliniki Medycyna Urody. Bardzo ważna jest odpowiednia jakość zawiesiny komórkowej stosowanej w terapii komórkami macierzystymi. „W Warszawie jako jedni z nielicznych jesteśmy certyfikowaną przez Ministerstwo Zdrowia placówką wykonującą zabiegi na bazie komórek macierzystych” – informuje dr Komor.

Przełom w walce o młodość

W związku z tym, iż zainteresowanie komórkami macierzystymi stale rośnie, trafiły one również do gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki swoim właściwościom poprawiają gęstość, napięcie i jędrność skóry, wpływają również bardzo korzystnie na walkę z przebarwieniami. Są wykorzystywane do usuwania blizn, leczenia nadmiernego wypadania włosów, kuracji przeciwzmarszczkowych, powiększania biustu czy modelowania kształtu twarzy, czyli zdecydowanie upiększają i odmładzają.

Tylko z certyfikatem

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych są dostępne w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na zaawansowaną technologię i bardzo rozbudowane procedury akceptacji wykonuje się je w zaledwie kilku klinikach w Polsce. Klinika Medycyna Urody jest jedną z niewielu ośrodków medycznych, które mają możliwość wykonywania zabiegów opartych na wykorzystaniu komórek macierzystych. Wszelkie uprawnienia dla Kliniki nieprzypadkowo potwierdza Ministerstwo Zdrowia. To ciężka praca, nauka oraz obserwacja działań Kliniki wpłynęła na zaufanie i uznanie na najwyższym poziomie.


Klinika Medycyna Urody
ul. Domaniewska 39A, Warszawa
kom.: +48 509 461 432
www.medycynaurody.pl

email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *